O semináři
Cílem semináře je seznámit účastníky s možnostmi rekonstrukce mostů pozemních komunikací, které mohou spočívat v úplné náhradě stávajícího mostu nebo jenom částečných oprav, například vozovky včetně izolace v závislosti na stavu mostu, jeho konstrukci a významu. Na závěr bude seznámení s možností použití vysokohodnotných betonů a 3D tisku.
Seminář je určen pro pracovníky investorských organizací, orgánů státní správy zabývající se problematikou správy a výstavby pozemních komunikací a zvláště mostů, zhotovitelské sféře – stavbyvedoucím, mistrům, přípravářům, absolventům stavebních průmyslovek a stavebních fakult, projektantům mostů zvláště začínajícím.
Seminář je zařazen v akreditovaných vzdělávacích programech celoživotního vzdělávání pro členy ČKA a ČKAIT.
Seminář se bude konat on-line přes aplikaci Teams. Instrukce k připojení obdrží účastníci do emailu.
Po akci obdrží účastníci materiály zpracované lektorem v PDF.
Předpokládaný časový plán
Co se na kurzu naučím?
- Příprava stavby a její průběh (investorská příprava, výběr způsobu rekonstrukce na základě zhodnocení podkladů)
- Předpisy pro projekci a výstavbu
- Typy starých mostů
- Formy rekonstrukce
- Typy nových mostů v místě původních
- Rekonstrukce stávajících mostů
- Použití vysokohodnotných betonů a 3D tisku
Během přednášky bude možné klást k jednotlivým částem dotazy a diskutovat o dané problematice.
Přednáší
Vystudoval stavební fakultu ČVUT, obor konstrukce a doprava. Do roku 2012 působil jako projektant, posléze ve funkcích ředitele ateliéru a vedoucí střediska Mosty. Byl členem Technické normalizační komise 146 a zastupuje ČR v TC 167 pro mostní ložiska. Je autorizovaný inženýr pro mosty a inženýrské konstrukce a spoluautorem TP 86 Mostní závěry a TKP, kapitola 23. Pracuje v přípravném výboru Symposia Mosty a Silniční konference. Přednášel mosty na Dopravní fakultě ČVUT. V současnosti pracuje jako stavební dozor na silničních a mostních stavbách.